Blok Video

3 minuty
Díky bloku Video můžete kamkoli na svůj web vkládat videa z několika zdrojů.

Jak přidat video

Po vložení bloku Video na stránku otevřete kliknutím doprostřed bloku jeho nastavení. Do textového okna potom vložte odkaz na video, které si přejete na webu zobrazit. Alternativně je možné použít také embed kód videa. Podporované platformy jsou YouTube, Vimeo a Dailymotion.

Vzhled videa

Video je možné zobrazit na celou šířku webu. Změnit můžete také poměr stran videa.

Vložení Youtube Shorts videa

Pokud potřebujete vložit video ve formátu Youtube Short, stačí v URL adrese vyměnit část /shorts/ za /embed/ a v bloku Video použít tuto upravenou URL adresu.

Nahrání videa

Do solidpixels lze také nahrávat videa ve formátu .mp4. Stačí video nahrát do Souborů a následně zkopírovat URL adresu tohoto videa do bloku Video. V takovém případě se v nastavení objeví možnost Nastavení videa, kde můžete upravit přehrávání videa, nebo si nastavit vlastní náhledový obrázek.

Video ve vrstvě nad stránkou

V základu můžete vložit video přímo do stránky ze služeb Youtube nebo Vimeo. Vzhledem k tomu, že je video samo o sobě poměrně náročný prvek na rychlost, můžete do stránky místo video vložit tlačítko (nebo obrázek), které na něj bude odkazovat. Pro zobrazení v lightboxu pak stačí upravit nastavení.

Jak na to?

  • Vložte do stránky klasické Tlačítko nebo Obrázek (můžete např. zvolit i obrázek jako variantu ikonky s odkazem).

  • Nastavte Odkaz > Externí url na video na Youtube, Vimeo nebo MP4 (např. https://www.youtube.com/embed/jF10Bn9wJIM).

  • V nástavení bloku zaškrtněte možnost "Otevřít v lightboxu".

  • A je to!

Tato funkce je dostupná od verze 2.53

Pokročilé

V části Pokročilé může být pro vás důležité nastavení ID. To se používá při vytvoření odkazu pomocí kotvy. Více o tom, jak nastavit kotvu, se dozvíte v tomto článku.