Rozhovory, která vás
inspirují k lepšímu webu
Kodaňská kavárna Orsa Coffee: Z růstu, který zažíváme, doslova šílíme
Solidpixels si často vybírají projekty, které dělají skvělé věci a svět by se o nich měl dozvědět více. Zeptali jsme se zakladatelů Orsa Coffee, nové úspěšné kodaňské kavárny a kreativního centra, jak vůbec začali, na čem aktuálně pracují nebo kdo jsou jejich oblíbení štamgasti.
Ze života ambasadora: od tvorby identit k basketbalovému míči a zase zpátky s designérem Lukášem Jochem
Kdo jsou vlastně naši ambasadoři? Jak pracují, co je baví a co zrovna aktuálně řeší? V dalším díle naší rubriky jsme si povídali s designérem Lukášem Jochem.
Ze života ambasadora: od vedení neziskovky na jógamatku a zpět s designérkou služeb Kateřinou Vondrákovou
Kdo jsou vlastně naši ambasadoři? Jak pracují, co je baví a co zrovna aktuálně řeší? V dalším díle naší rubriky jsme si povídali s designérkou služeb Kateřinou Vondrákovou.
Ze života ambasadora: od vedení agentury ke všemu možnému i nemožnému a zpět s ambasadorem Maximem Krušinou
Kdo jsou vlastně naši ambasadoři? Jak pracují, co je baví a co zrovna aktuálně řeší? V dalším díle naší rubriky jsme si povídali s ředitelem agentury Massimo Filippi a všestranným kreativcem Maximem Krušinou.
Anežka Řepík z Designu pro všechny: Přístupný design je konkurenční výhoda v byznysu
Anežka Adamíková je specialistka na design thinking, která je součástí týmu stojícího za Zlín Design Week a společně s Jitkou Smolíkovou nedávno založila projekt Design pro všechny, který se zabývá tématy přístupnosti a tím, jak navrhovat produkty a služby pro nejširší možné publikum. S Anežkou jsme si povídali o univerzálním designu, nezvládnutých webech zdravotnických institucí, skandinávském vzoru nebo třeba o nutnosti mezioborové spolupráce.
Ze života ambasadora: od pěti ráno do půlnoci s Dagmar Korbovou z Oktopusy
Kdo jsou vlastně naši ambasadoři? Jak pracují, co je baví a co zrovna aktuálně řeší? V dalším díle naší rubriky jsme si povídali se zakladatelkou agentury Oktopusy Dagmar Korbovou.
Ze života ambasadora: od brandingu k pípě a zase zpět s Patrikem Medřickým
Kdo jsou vlastně naši ambasadoři? Jak pracují, co je baví a co zrovna aktuálně řeší? V dalším díle naší rubriky jsme si povídali se zakladatelem agentury studio::čtyry a kreativcem Patrikem Medřickým.
Martin Vácha ze studia Displaay: Naše písma pojmenováváme třeba podle sýrů nebo synů
Displaay je jedno z aktuálně nejvýraznějších českých studií zabývající se tvorbou písma, jejich fonty používají společnosti jako je Nike, Apple nebo Harvard University. S jeho zakladatelem, typografem Martinem Váchou, jsme si povídali o frustracích grafických designérů, bizarním merchi, sterilitě skandinávských zemí, deadlinech nebo třeba o tom, jak dobře vybrat písmo pro web.
Proč nás tolik zajímá, co si ostatní myslí? O trendech v oblasti social proof s Pavlínou Louženskou z podcastu Trendspotting
Z průzkumů vyplývá, že sdílení uživatelských zkušeností nepřestává nabývat na důležitosti. 89 % zákazníků po celém světě si aktivně čte recenze předtím, než si zakoupí nový produkt. Jak se stát důvěryhodnou značkou díky magii zvané social proof, jak ji začít využívat ve svůj prospěch a připravit se na budoucnost uživatelských recenzí?
Ze života ambasadora: z Prahy do Kodaně a ještě dál s fotografem Vojtou Tesárkem
Kdo jsou vlastně naši ambasadoři? Jak pracují, co je baví a co zrovna aktuálně řeší? V prvním díle naší nové rubriky jsme si povídali s talentovaným fotografem Vojtou Tesárkem.
Eva Pavlíková z Česko.Digital: Expertní dobrovolnictví pomáhá řešit situace, kde stát nestačí
O Česku.Digital v posledních letech bylo slyšet hlavně v souvislosti s velkými projekty, které pomáhají státu s digitalizací. Komunita špičkových specialistů z celé řady oborů (od IT přes projektové řízení až po marketing), která ve svém volném čase pomáhá tím, co umí nejlépe, se díky skvělým výsledkům i entuziasmu svých členů neustále rozrůstá. Jaká byla pro CEO Evu Pavlíkovou zkušenost s posledním velkým projektem Stojíme za Ukrajinou, jak daleko jsme podle ní s digitalizací státu, proč se z Prahy odstěhovala na louku a jak moc řeší svůj vlastní screen time?
Jiří Gajdošík z Asten Hotels: Oslovovat hosty napřímo je sice dražší, ale dlouhodobě výhodné
Společnost Asten Hotels vznikla s cílem vytvořit řetězec atraktivních butikových hotelů v České Republice. Soustředí se na lokality v Praze a Špindlerově Mlýně, kde takových hotelů provozuje hned několik. Jaká je podle Asten Hotels nejdůležitější strategie v současném pohostinství? Zeptali jsme se managing partnera Jiřího Gajdošíka.
Adam Sedlák z Rezidence Hunger Wall: Hotely by neměly podceňovat svůj proces stornování
Rezidence Hunger Wall ve více než stoleté secesní budově nabízí řadu apartmánů pro byznys nebo turistický pobyt. Je situována v klidné ulici nedaleko Karlova mostu, Pražského hradu a Starého Města. Klientela hotelů v centru Prahy se v průběhu předchozího roku značně proměnila, bylo tedy nutné přistoupit ke změně strategie. Jak se s novou situací vypořádala Rezidence Hunger Wall?
Jindřich Krausz z Grandhotelu Pupp: Naší strategií je stavět na tradici
Snad žádný hotel v České republice nemá tak bohatou a fascinující historii jako grandhotel Pupp. Perla Karlových Varů, která každoročně ubytovává hvězdy karlovarského filmového festivalu a ve které nocoval i Napoleon, v posledních letech prošla proměnou jak vizuální, tak strategickou. Co je v Puppu nového?
George Barker z MEWS: Hotely jsou víc než jen místo, kde se dá přespat
Mews je český startup, který poskytuje ubytovacím zařízením systém pro správu rezervací, příjem plateb, vyřizování požadavků hostů či řešení kompletního managementu hotelu včetně personálu. Aby mohli svou práci dělat co nejlépe, musejí si udržovat dobrý přehled o všem, co se v oblasti pohostinství děje a jaké aktuální trendy je potřeba brát v potaz.