Propojení webu s vlastní doménou u Active24

3 minuty

Co je to doména?

Doména je unikátní adresa na internetu, podle které kdokoliv najde váš web. Při zakládání webu se automaticky vytvoří doména ve tvaru vase-domena.solidpixels.cz. Web můžete propojit s vlastní doménou, například vase-domena.cz.

Každá doména má svého správce, kterému se říká registrátor. Pokud jste si doménu zakoupili u Active24, je Active24 vaším registrátorem a nastavení domény měníte po přihlášení do administrace přímo na stránkách Active24. 

Doména je jen adresa vašeho webu. Nejde o prostor pro webové stránky, tzn. hosting. V solidpixels se o hosting staráme za vás a je součástí licence.

Jak propojit web s doménou u Active24

1. Na webu Active24 se přihlaste se do Zákaznického centra a přejděte do záložky Domény. Vyberte doménu, kterou chcete propojit s webem na solidpixels a zobrazte její detail.

2. Z detailu domény přejděte do sekce DNS záznamy a hodnoty nastavte podle tabulky níž. Tím nasměrujete doménu na náš server.

Typ Název TTL Hodnota
A (prázdné) 3600 185.59.208.137
CNAME www 3600 jmenovasidomeny.cz

Pokud používáte AAAA záznamy je nunté vyplnit také IPv6 adresu:

Typ Název TTL Hodnota
AAAA (prázdné) 3600 2a00:1ed0:80::20

Změna DNS záznamů se neprojeví ihned

Doba čekání závisí na hodnotě TTL u původního záznamu. TTL udává v sekundách čas, po který si servery DNS záznam pamatují. Odpovídá proto času, který budete muset čekat na změnu. 

Chystáte-li změnu DNS záznamů urychlit, můžete TTL v předstihu zkrátit, aby se další změna propagovala rychleji. Po finální změně TTL vraťte na delší čas. Krátké TTL zbytečně zvyšuje zátěž serverů a zpomaluje přístup návštěvníků k webu. 

Kontrolu, jestli se změny propsaly, můžete provést vyhledáním domény v databázi Whois.

3. Přejděte do administrace solidpixels a nastavte novou doménu.

Pro změnu domény přejděte do záložky Nastavení → Nastavení webu → klikněte do pole Doména stránek a vyplňte novou doménu. Název vaší domény je třeba zadávat ve tvaru www.domenawebu.cz.

Solidpxiels zkontroluje správné nastavení DNS záznamů a dokončí propojení domény s vaším webem.