Propojení webu s vlastní doménou u Domény.cz

3 minuty

Co je to doména?

Doména je unikátní adresa na internetu, podle které kdokoliv najde váš web. Při zakládání webu se automaticky vytvoří doména ve tvaru vase-domena.solidpixels.cz. Web můžete propojit s vlastní doménou, například vase-domena.cz.

Každá doména má svého správce, kterému se říká registrátor. Domény.cz spadají pod registrátora Active24. Pro přihlášení do administrace vašich domén budete rovnou přesměrováni do zákaznického centra Active24.

Doména je jen adresa vašeho webu. Nejde o prostor pro webové stránky, tzn. hosting. V solidpixels se o hosting staráme za vás a je součástí licence.

Jak propojit web s doménou u Domény.cz

1. Přihlaste se do Zákaznického centra a přejděte do záložky Domény. Vyberte doménu, kterou chcete propojit s webem na solidpixels a zobrazte její detail.

2. Z detailu domény přejděte do sekce DNS záznamy a hodnoty nastavte podle tabulky níž. Tím nasměrujete doménu na náš server.

Typ Název TTL Hodnota
A (prázdné) 3600 185.59.208.137
CNAME www 3600 jmenovasidomeny.cz

Pokud používáte AAAA záznamy je nunté vyplnit také IPv6 adresu:

Typ Název TTL Hodnota
AAAA (prázdné) 3600 2a00:1ed0:80::20

Změna DNS záznamů se neprojeví ihned

Doba čekání závisí na hodnotě TTL u původního záznamu. TTL udává v sekundách čas, po který si servery DNS záznam pamatují. Odpovídá proto času, který budete muset čekat na změnu. 

Chystáte-li změnu DNS záznamů urychlit, můžete TTL v předstihu zkrátit, aby se další změna propagovala rychleji. Po finální změně TTL vraťte na delší čas. Krátké TTL zbytečně zvyšuje zátěž serverů a zpomaluje přístup návštěvníků k webu. 

Kontrolu, jestli se změny propsaly, můžete provést vyhledáním domény v databázi Whois.

3. Přejděte do administrace solidpixels a nastavte novou doménu.

Pro změnu domény přejděte do záložky Nastavení → Nastavení webu → klikněte do pole Doména stránek a vyplňte novou doménu. Název vaší domény je třeba zadávat ve tvaru www.domenawebu.cz.

Solidpxiels zkontroluje správné nastavení DNS záznamů a dokončí propojení domény s vaším webem.