Studiu Najbrt solidpixels umožňuje vytvářet unikátní weby

4 minuty
Každý web je unikátní. Se studiem Najbrt vyvýjíme weby s respektem k vizuální identitě, nad kterými má zákazník plnou kontrolu. Nahlédněte do zákulisí spolupráce.

Studio Najbrt

Studio Najbrt můžete znát díky spolupráci s Mezinárodním festivalem Karlovy Vary, fotografem Josefem Koudelkou, skupinou Ambiente nebo prací pro město Praha.

Od roku 1994 tvoří pro české i mezinárodní klienty identity, knihy, plakáty, výstavy, webové stránky a aplikace. Práci studia charakterizuje profesionalita, ale zároveň nápaditý a hravý přístup.

Web s respektem k vizuální identitě

Aby mělo Studio Najbrt vizuální identitu pod kontrolou i na webu, potřebovali partnera, který zajistí vývoj webu po technické stránce a zároveň naplní všechny požadavky na grafiku.

Zásady jednotné vizuální identity firmy jsou na webu stejně důležité jako v tiskovinách nebo emailu. Na první pohled musíte poznat, že jde o stejnou společnost. Proto je i při tvorbě webu důležité zachovat správné použití jednotlivých prvků vizuálního stylu.

Aleš Najbrt
„Často se nám stávalo, že pro programátory nebyl centimetr žádná míra a při výběru konkrétního písma jim stačilo, že jde o Grotesk. Nerespektovali naše doporučení a návrhy.”
Aleš Najbrt, creative director

Prostor pro kreativitu bez technických starostí

Pro Studio Najbrt zajišťujeme technickou stránku tvorby webů pro jejich klienty i samotné studio. Společně jsme vytvořili například weby:

Náhled webu reSITE

Konference reSITE, která představuje inspirativní architekturu a strategie pro plánování měst a udržitelný rozvoj.

Náhled webu Studia Najbrt

Na základech solidpixels vznikalo též portfolio Studia Najbrt.

Vývoj webů na solidpixes eliminuje rutinní práci kodérů, která se opakuje na každém projektu. Základní funkce a rozvržení webu lze připravit přímo v administraci. S širokými možnostmi nastevení designu a uživatelsky přívětivým drag & drop editorem vyskládáte většinu obsahu bez potřeby práce kodéra. To hlavně v úvodní fázi pomáhá urychlit vývoj. 

Kodér a programátor zajišťují jen specifické části projektu. S jejich pomocí se dokážeme dostat do výsledku, který přesně odpovídá grafickému návrhu a požadavkům klienta. Každý web je tak unikátní a kreativitu neomezují vlastnosti šablony. 

Web se na solidpixels staví blok po bloku. Využívají se ty části, které jsou zrovna potřeba. Pokud něco chybí, připraví se funkce nebo vlastnost na zakázku, přesně podle potřeby. Platforma je na rozšíření připravená.  

„Solidpixels nám umožňuje širokou kreativitu. Nechceme dělat jeden design podle jedné šablony. Pro různé klienty a různé identity potřebujeme vytvořit unikátní web.“
Aleš Najbrt, creative director

Po dokončení vývoje přebírá web do správy klient. Součástí předání je školení v administraci. Klient tak vždy ví, co může očekávat a jak systém funguje.

S uživatelsky přívětivou administrací zvládne úpravy na webu i technicky méně zdatný člověk. Texty snadno upraví pomocí vizuálního editoru a poskládat obsah stránky je stejně snadné jako třeba uspořádat ikony na ploše. A pokud se dostane do situace, kdy potřebuje pomoc, je mu k dispozici podpora.

„Výhodou solidpixels je velice jednoduchý administrační systém. Finální výsledek v určitou chvíli vždy předáváme klientovi a se solidpixels si můžeme být jistí, že pro něj bude vše srozumitelné a bude moci vše spravovat sám.“
Michael Dolejš, grafický designer
Michael Dolejš

Rádi byste se s námi pustili do svého vlastního projektu? Se solidpixels může mít vlastní web dříve, než si myslíte.